2-3% vdekshmëri të rasteve me koronavirus/ Instituti italian i Shëndetit shpjegon arsyen

2-3% vdekshmëri të rasteve me koronavirus/ Instituti italian i Shëndetit shpjegon arsyen

19:24, 25/02/2020

"Në Itali ka një popullsi të moshuar dhe kjo shpjegon shkallën e vdekshmërisë në 2-3% të rasteve. Të moshuarit janë më të brishtë. Ne e shohim atë të lidhur me gripin".

Kjo është thënë nga Giovanni Rezza, drejtor i departamentit të sëmundjeve infektive nga Instituti i Lartë i Shëndetësisë në Itali, raporton tgcom24.mediaset.

"Ne mund t'i mbrojmë ata me vaksinën nga gripi, por për koronavirusin nuk ka vaksinë” - shpjegon Rezza lidhur me vdekshmërinë.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco