Frika nga koronavirusi/ Dalin të dhëna në kohë reale se çfarë po ndodh në të gjithë botën

Frika nga koronavirusi/ Dalin të dhëna në kohë reale se çfarë po ndodh në të gjithë botën

08:42, 24/02/2020
A+ Aa A-

Sipas hartës në internet të Universitetit Amerikan “Johns Hopkins", numri i viktimave nga koronavirusi në gjithë botën ka shkuar në 2.619 deri në orët e para të 24 shkurtit 2020.

Sakaq 79,360 persona janë konfirmuar të infektuar nga virusi, përfshirë 155 në Itali. Ndërkohë 25.444 njerëz janë shëruar deri më tani.

Kina, shteti edhe nga u përhap koronavirusi, ka numrin më të lartë të  viktimave me 2,469 vdekje, pas 97 viktimave të tjera të regjistruara dje, pothuajse të gjithë në provincën e Hubei.

Komisioni Kombëtar i Shëndetit konfirmoi gjithashtu 648 raste të tjera pozitive.

Shumica e vdekjeve dhe infeksioneve u regjistruan në Ëuhan, ku virusi u shfaq së pari në dhjetor. Numri i përgjithshëm i të infektuarve në Kinë arriti në 76.938 raste.

Të dhënat në kohë reale i gjeni ne...

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco