VIDEO/ Tranportonin mbi 5 tonë kokainë me nëndetëse, arrestohen 4 persona

VIDEO/ Tranportonin mbi 5 tonë kokainë me nëndetëse, arrestohen 4 persona

17:32, 20/02/2020

Gjatë operacionit të zhvuilluar nga policia, një sasi rekord prej 5 ton kokainë është kapur në një nëndetëse në Panama.

Sipas autoriteteve, nëndetësja lëvizte nën ujërat në veri-perëndim të krahinës së Bocas del Toro, duke u shoqëruar nga 4 shtetas kolumbianë të cilët janë arrestuar.

“Senan ka sekuestruar më shumë se pesë tonë drogë në një nëndetëse në veri-lindje të Bocas del Toro. Katër shtetas kolumbianë janë arrestuar”, tha shërbimi në Twitter dhe postoi një video.

 

 

Senan Shërbimi Kombëtar Ajror dhe Detar Panan Senan raportoi kapjen e një nëndetëseje të ngjeshur me një ekuipazh prej katër kolumbianësh që mbante pesë tonë drogë.

Sipas një raporti tjetër, operacionet e patrullimit dhe kontrollit të trafikut në ujërat e Panamasë janë koordinuar me forcat e armatosura kolumbiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco