'Dashuria ime për të është shndërruar në nderim'/ Trump adhurohet si perëndi në Indi

'Dashuria ime për të është shndërruar në nderim'/ Trump adhurohet si perëndi në Indi

21:24, 18/02/2020

Popullariteti i Presidentit Trump në Indi po festohet me këngë, lutje dhe statuja përpara vizitës së tij të parë në vendin e Azisë Jugore.

Trump do të bëjë një udhëtim dy-ditor në Indi javën tjetër për të marrë pjesë në një ngjarje të quajtur "Namaste Trump", e cila përkthehet në "Përshëndetje, Trump", në një stadium kriket në qytetin e Ahmedabad në Gujarat, raporton FoxNews.

Disa vendas kanë ndarë dashurinë e tyre për presidentin e SHBA ndërsa përgatiten për vizitën e tij.

Bussa Krishna e ka adhuruar Trumpin qysh kur Nju Jorku i pasurive të patundshme iu shfaq atij në një ëndërr katër vjet më parë, duke i thënë Reuters që ai madje i lutet Trumpit.

"Dashuria ime për të është shndërruar në nderim," tha Krishna. "Kjo më ka dhënë një lumturi të jashtëzakonshme. Prandaj, në vend që t'i lutesha perëndive të tjera, unë fillova t'i lutesha. "

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco