Pamje tronditëse/ Supë me lakuriq nate, minj në zgarë….ja tregu horror në Kinë ku u shfaq virusi vrasës

Pamje tronditëse/ Supë me lakuriq nate, minj në zgarë….ja tregu horror në Kinë ku u shfaq virusi vrasës

17:09, 27/01/2020

Gjarpërinj në supë, minj zgare, lakuriq nate në hell… Këto janë vetëm disa nga ushqimet që servireshin në tregun e Ëuhan në Kinën Lindore, aty nga ku dyshohet se u prodhua koronavirus, virusi që deri më tani kanë humbug jetën mbi 80 persona dhe janë infektuar mbi 2700 persona.

Ajo që është më e tmerrshme është se nga pamjet që ofrohen brenda tregut të gjitha ushqimet gatuhen në mungesë të plotë të higjienës.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco