VIDEOLAJM/ Avioni ulet në mes të autostradës, sërish panik në Iran

VIDEOLAJM/ Avioni ulet në mes të autostradës, sërish panik në Iran

09:30, 27/01/2020

Një avion pasagjerësh me 135 persona në bord rrëshqiti nga pista dhe përfundoi në një autostradë në Iran.

Ngjarja u regjistrua në qytetin Mahshir. Avioni i linjës Caspian bën fluturime të brendshme në Iran. Për fat, nuk pati të lënduar.

Pasagjerët ndihmuan njëri-tjetrin për të zbritur.

Ky lajm vjen pasi një tjetër avion turk në Iran shfaqi probleme teknike dhe bëri ulje emergjence.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco