Kujdes të shtuar në Kinë për shkak të koronavirusit/ SHBA paralajmëron udhëtarët amerikanë

Kujdes të shtuar në Kinë për shkak të koronavirusit/ SHBA paralajmëron udhëtarët amerikanë

22:08, 23/01/2020

Departamenti amerikan i Shtetit të enjten paralajmëroi udhëtarët të ushtrojnë kujdes të shtuar në Kinë për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

Kina vendosi miliona njerëz në mbyllje të enjten në dy qytete në epiqendrën e një shpërthimi të koronavirus që ka vrarë 17 njerëz dhe infektuar më shumë se 630, pasi autoritetet në të gjithë botën punuan për të parandaluar përhapjen e saj në nivel global, raporton Reuters.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco