VIDEOLAJM/ Nga ferri në ferr, shihni stuhinë apokaliptike

VIDEOLAJM/ Nga ferri në ferr, shihni stuhinë apokaliptike

11:36, 20/01/2020

Australia nuk po gjen qetësi. Pas zjarreve masive që pushtuan vendin, një stuhi e fuqishme goditi disa rajone.

Zjarri u pasua nga përmbytja dhe të paktën dy persona u goditën nga rrufetë.

Ndërkohë një stuhi breshëri shkaktoi dëme të mëdha.

Pamjet e kësaj stuhie breshëri në Kanbera po bëjnë xhiron e rrjetit. Ato tregojnë se kokrrat e breshërit ishin sa një top golfi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco