Krimi i rëndë/ Vritet familja gjashtë anëtarëshe, mes viktimave një foshnje 40 ditëshe

Krimi i rëndë/ Vritet familja gjashtë anëtarëshe, mes viktimave një foshnje 40 ditëshe

11:37, 19/01/2020

Gjashtë anëtarë të një familje u vranë nga njerëz të armatosur të panjohur në provincën veriore të Farib në Afganistan.

Mes viktimave ishte dhe një foshnje 40-ditëshe, sipas autoriteteve lokale.

Ngjarja ndodhi vonë mbrëmë në zonën Andkoy të krahinës, dhe policia nuk ka sqaruar ende se cili është motivi i sulmit.

Një foshnje 40-ditëshe u plagos dhe një i rritur tjetër u plagosën gjithashtu sipas policisë së Qarkut Faryab.

Marrëdhënia e dy të plagosurve me të vdekurit nuk është sqaruar ende.

Në të njëjtën kohë, fotografitë që dyshohet se janë marrë nga incidenti po qarkullojnë në mediat sociale në Afganistan, por vërtetësia e tyre nuk është verifikuar.

Sipas policisë, sulmi ndodhi në një vend të kontrolluar nga qeveria dhe talebanët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco