VIDEO/ Momenti kur hajdutët futen me Range Rover në dyqanin e bizhuterive

VIDEO/ Momenti kur hajdutët futen me Range Rover në dyqanin e bizhuterive

12:41, 17/01/2020

Ky është momenti shokues kur një grup hajdutësh futen bashkë me mjetin e tyre, një Range Rover, brenda një dyqani bizhuterish. Videoja është marrë nga kamerat e sigurisë së dyqanit në Londër.

Ben Wegener, 34 vjeç dhe dy bashkëpunëtorët e tij u futën me makinë nga hyrja kryesore, duke thyer xhamat. Për fat, personat brenda nuk u dëmtuan.

Por teksa 34-vjeçari tentoi të largohej bashke me bandën e tij, një grup me njerëz i rrethuan dhe nuk i lejuan. Qytetarët i mbajtën tre hajdutët derisa erdhi policia.

Të tre janë shpallur fajtorë dhe pritet të marrin dënimin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco