Qiramarrësi hedh nga shkallët pronarin e shtëpisë dhe ...

Qiramarrësi hedh nga shkallët pronarin e shtëpisë dhe ...

11:31, 14/01/2020

Një qiramarrës ka shtyrë me dhunë pronarin e shtëpisë ku jetonte nga shkallët në një sulm brutal që rezultoi fatal. 

Pronari i shtëpisë, Edgar Moncayo, 71 vjeç, ishte duke u përpjekur të merrte 200 dollarët e qirasë të papaguara ende nga qiramarrësi i tij të dielën pasdite. 

Ai mbërriti në pronën e tij në lagjen Corona, rrethi Queens, Nju Jork, ndërsa ishte në telefon me gruan e tij dhe u përpoq të futej në ndërtesë.

Në pamjet CCTV qiramarrësi, Alex Garces, 22 vjeç, mund të shihet duke hapur derën e përparme dhe Moncayo përpiqet të hyjë në pronë. 

Pamjet tregojnë një konfrontim të shkurtër fizik para se Garces të shtyjë Moncayo poshtë shkallëve.

71-vjeçari pësoi një goditje në kokë kur u përplas në betonin më poshtë. 

Viktima u dërgua në Spitalin Elmhurst por u shpall i vdekur nga ora 12:30 pasditen e së hënës. 

Marrë nga: www.dailymail.co.uk-Përgatiti: Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco