Spanja u hap dyert grave në forcat speciale

Spanja u hap dyert grave në forcat speciale

11:30, 14/12/2019

Ministria e Mbrojtjes në Spanjë po hap gjithnjë e më shumë pozicione për gratë në forcat speciale në kuadrin e përpjekjeve ndërkombëtare për të luftuar terrorizmin, njofton BBC.

Ministrja e Mbrojtjes Margarita Roblles tha se OKB ka thirrur më shumë gra që të ndihmojnë në zgjidhjen e konflikteve në të gjithë botën.

Gra që flasin arabisht janë ndërmjet që kërkohen për misione të udhëhequra nga OKB ose NATO në zonat e konfliktit si Iraku dhe Libia.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco