Fotografia e vitit: Papa Françesku dhe Imami i Madh duke u përqafuar

Fotografia e vitit: Papa Françesku dhe Imami i Madh duke u përqafuar

08:26, 06/12/2019

Nuk ka rastisur të shihni një fotografi të tillë ku dy prijës shumë të rëndësishëm duke u puthur, por kësaj here agjencia e njohur e lajmeve, ‘Reuters’ ka publikuar një imazh të tillë, duke e cilësuar si fotografi e vitit.

Në fotografinë e publikuar nga ‘Reuters’ shihen duke u puthur Papa Françesku dhe Imami i Madh i al-Zharit.

Fotografia është shkrepur pas nënshkrimit të një dokumenti për luftimin e ekstremizmit, në një takim ndërfetar në Memorialin e Themeluesit në Abu Dhabi, më 4 shkurt 2019.

Kujtojmë, që ‘Reuters’ çdo fundvit publikon 50 fotografitë më të mira të vitit, të cilat kanë një histori pas vetes që ka marrë vëmendjen nëpër botë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco