Kapet më shumë se një ton kokainë në një kamion cisternë

Kapet më shumë se një ton kokainë në një kamion cisternë

09:03, 03/12/2019

Autoritetet meksikane kanë njoftuar sot se brenda një kamioni cisternë në Tobasko, kanë arritur të zbulojnë dhe konfiskojnë më shumë se një ton kokainë.

Në komunikatën e ushtrisë meksikane, thuhet se skaneri në punktin në një autostradë kishte vërejtur “anomali” brenda kamionit cisternë.

Ata arritën të zbulojnë 1,153 paketime të vogla me kokainë që peshonin 1,109 kilogramë, me ç’rast kanë arrestuar shoferin.

Kokaina nga Amerika e Jugut për në Meksikë zakonisht transportohet me anije apo aeroplanë të vegjël, e më pas kontrabandohet përgjatë vijës kufitare me SHBA-t-ë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco