Shpërthen tubacioni i gazit, 7 të vekur dhe 25 të plagosur

Shpërthen tubacioni i gazit, 7 të vekur dhe 25 të plagosur

11:19, 17/11/2019

Të paktën shtatë persona u vranë dhe 25 të tjerë u plagosën pasi një tubacion gazi shpërtheu në Bangladeshin juglindor të dielën, tha policia.

Shpërthimi në zonën Patharghata në rrethin Chittagong rrëzoi pjesë të një muri në kufi të një ndërtese aty pranë, tha shefi i policisë lokale Mohammed Mohsin.

Ai tha se të paktën 25 njerëz ishin shtruar në spital dhe zjarrfikësit u bashkuan në operacionin e shpëtimit. Nuk ishte e qartë menjëherë se çfarë e shkaktoi shpërthimin. Raportet e lajmeve thanë se rruga përpara vendit të shpërthimit ishte e mbushur me njerëz.

Muri u rrëzua dhe ra mbi njerëzit në rrugë. Shpërthimi ndodhi kur banorët po përgatiteshin për fillimin e ditës së punës në mëngjes, tha Mohsin. Chittagong është 216 kilometra (134 milje) në juglindje të kryeqytetit, Dhaka.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco