Bilanc lufte/ Rrufetë vrasin 18 persona gjatë një nate

Bilanc lufte/ Rrufetë vrasin 18 persona gjatë një nate

21:32, 15/11/2019

Në shkretëtirën Thar të Pakistanit, 18 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur, gjatë një nate vdekjeprurëse me rrufe.

Stuhia me shi, erë të fortë e shkarkesa elektrike, solli shkatërrime të mëdha në shumë fshatra.

Meteorologë sqaruan se stuhia që goditi vendin ishte e pazakontë, ndërsa thanë se ajo mund të ketë lidhje me ndryshimet e klimës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco