VIDEO/ Tërmet 7.4 ballë, jepet alarmi për cunami. Qytetarët ngjiten maleve

VIDEO/ Tërmet 7.4 ballë, jepet alarmi për cunami. Qytetarët ngjiten maleve

21:07, 14/11/2019

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7.4 ballë, ka goditur Indonezinë, duke shkaktuar panik tek banorët.

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej 39 miljesh, ndërsa pas lëkundjeve të tokës, autoritet indoneziane kanë lëshuar alarmin edhe për cunami,.

Kjo ka bërë që njerëzit të nisin zhvendosjen drejt zonave malore.

Indonezia është goditur nga cunami edhe në vitin 2004 duke lënë pas dhjetëra mijëra të vdekur dhe qytete të tëra të shkatërruara. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco