FOTO-VIDEO/ Kapet mbi 1 ton kokainë mes ngarkesës me banane, zbulohet destinacioni

FOTO-VIDEO/ Kapet mbi 1 ton kokainë mes ngarkesës me banane, zbulohet destinacioni

18:11, 14/11/2019

Policia italiane ka publikuar pamjet e aksionit ku u sekuestrua një sasi rekord droge, prej më shumë se 1 ton kokainë.

Nga raportimet e mediave italiane, droga eshte zbuluar ne një dërgesë me banane, që vinte nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion final Gjermaninë.

Pjesë e këtij super-aksioni ishin Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane.

Sipas informacioneve, sasia e kokainës së sekuetsruar ishte 1176 kg, e cila nëse shitej në treg, kapte vlerën e plot 250 milionë euro. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco