VIDEO/ Momenti i frikshëm, avioni merr flakë sapo ulet në pistë me 196 persona në bord

VIDEO/ Momenti i frikshëm, avioni merr flakë sapo ulet në pistë me 196 persona në bord

13:30, 13/11/2019

Ky është momenti kur një avion pasagjerësh është përfshirë nga flakët menjëherë pasi u ul në aeroportin Sharm El Sheikh në Egjipt.

Avioni Boeing 737-800 i operuar nga SkyUp nga Ukraina u ul pa asnjë incident.

Sipas medieve, në avion rrodhi një lëng hidraulik që pikoi mbi frenat e nxehta të mjetit fluturues duke shkaktuar zjarrin. Shërbimet e emergjencës mbërritën menjëherë në vendngjarje duke shuar flakët dhe duke larguar pa marrë lëndime pasagjerët dhe ekuipazhin.

Sipas Flight Global, në momentin që mori flakë në avion ishin 189 pasagjerë dhe 7 anëtarë të ekuipazhit.

Sipas ministrisë, zjarri do të ishte përhapur në pjesët e tjera të avionit nëse personeli nuk do të vepronte profesionalisht.

Image

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7680263/Passenger-jet-catches-fire-moments-landing.html?ico=embedded

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco