FOTO/ Zjarre të fuqishëm djegin Australinë

FOTO/ Zjarre të fuqishëm djegin Australinë

11:54, 12/11/2019

Dhjetra zjarre të ndezur nga erërat, temperaturat përvëluese dhe degët e thata të pemëve përfshinë lindjen e Australisë së martën, ndërkohë që banorët rretht brigjeve ishin paralajmëruar se ishte tepër vonë për t’u larguar.

Zjarret e fuqishëm përcëlluan periferitë e Sidneit, ku zjarrfikësit u detyruan të dërgonin avionët dhe helikopterët me ujë për të shpëtuar një lagje.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco