VIDEO/ Me 220 kilometra në orë, policët e ndjekin humbet patentën, denohet tetë muaj

VIDEO/ Me 220 kilometra në orë, policët e ndjekin humbet patentën, denohet tetë muaj

09:08, 11/11/2019

Veprimi që bëri ai nuk do ta lëjojë që të drejtoje makinën për tri vjet, ndërsa lirohet pas tetë muajsh

Ka shumë arsye pse nuk duhet ikur prej policisë, por kryesorja është se nuk mund t’ia dilni kurrë, rrezikoni shumë dhe do të dënoheni edhe më shumë.

Leon Lloyd nga Cornëall e Britanisë së Madhe, i ka ikur policisë kur ata e ndaluan për kontroll dhe i detyroi ta ndiqnin me 220 kilometra në orë.

Megjithëse ende nuk e kishte mësuar vozitjen dhe nuk kishte patentë shoferi, ai e kishte blerë makinën po atë ditë dhe nuk e kishte regjistruar.

Të gjitha këto, kanë bërë që ai të dënohet me tetë muaj burg, ndërsa i ndalohet marrja e patentës për tre vjet, gjë që pritet ta mësojë një herë mirë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco