PAMJE SHOKUESE/ Vogëlushi derdh mbi trup tenxheren me ujë të valuar

PAMJE SHOKUESE/ Vogëlushi derdh mbi trup tenxheren me ujë të valuar

20:53, 10/11/2019

Një vogëlush pësoi lëndime të tmerrshme, pasi aksidentalisht hodhi mbi trupin e tij 9 litra ujë të valuar. Dougie Dodd ishte duke luajtur gjatë momentit kur nënë e tij po gatuante.

Në një moment, i cili kishte vetëm dy muaj që kishte lindur, i humbi vëmendjes së nënës së tij, Nadie Hulse dhe rrëzoi mbi trup tenxheren me perime dhe 9 litra ujë.

Nga ky veprim, Dodd pësoi djegie të shkallës së tretë në fytyrë, qafë, kraharor, duar dhe këmbë. Ai u dërgua menjëherë në spital, ku mori ndihmën shëndetësore për dy muaj me radhë.

Aktualisht, Dougie është kthyer në shtëpi, ku po qëndron pranë dashurisë së familjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco