VIDEO/ Si arrestohen marinsat amerikanë gjatë stervitjes, kishin lidhje me trafik emigrantësh

VIDEO/ Si arrestohen marinsat amerikanë gjatë stervitjes, kishin lidhje me trafik emigrantësh

10:51, 08/11/2019

Një video e publikuar së fundmi tregon 16 marinsa amerikan të arrestuar gjatë formacionit të tyre në Camp Pendleton, në San Diego, më 25 korrik.

Videot, të marra nga San Diego Union-Tribune, treguan se marinsat janë prangosur nga agjentë të Shërbimit Hetues Kriminal Detar para bashkëmoshatarëve të tyre në pushimin e paradës. Gazeta raportoi se arrestimet e marinsave ishin rezultat i një hetimi për një kontrabande njerëzore.

Afro 40 hetues ndaluan marinsat, të cilët u thirrën para formacionit “për t’u identifikuar”, njoftoi Union-Tribune, duke përmendur dosjet e gjykatës.

“NCIS, arrestoni këto marinsa,” Sgt. Tha Majori Mattheë Dorsey

Fillimisht dy prej tyre u arrestuan në fillim të korrikut pasi agjentët e Mbrojtjes së Doganave dhe të Kufirit panë që ata të merreshin me njerëz që mendohet se ishin imigrantë pa dokumente në komunitetin e afërt turistik të Jacumba Hot Springs, njoftoi Union-Tribune. Ata u akuzuan për përpjekje për të kontrabanduar tre persona përtej kufirit SHBA-Meksikë, i cili konsiderohet një krim federal.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco