VIDEO/ Juncker e ‘lëshojnë nervat’ gjatë intervistës, i hakërrehet gazetarit

VIDEO/ Juncker e ‘lëshojnë nervat’ gjatë intervistës, i hakërrehet gazetarit

22:27, 17/10/2019

Jean-Claude Juncker, Presidenti i Komisionit Evropian në largim, humbi vetëkontrollin sot në Bruksel teksa fliste përpara nisjes së samitit.

Teksa shpjegonte specifikat e Brexit, Juncker iu hakërrye një gazetari i cili i ndërpreu fjalën.

Menjëherë gazetari i kërkoi falje, ndërsa më pas presidenti i KE-së ironizoi duke thënë se ai e kishte dhënë përgjigjen por gazetari ishte i paduruar.

Kujtojmë se teksa nuk e mohoi se e kishte nisur ditën me konjak, Junckerm pak kohë më parë u shfaq  nëpër hollet zyrtare të BE-së në një konferencë me këpucë të ndryshme, njërën në ngjyrë kafe dhe njërën të zezë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco