FOTO/ Vdes nga torturat studenti 21-vjeçar, kritikoi qeverinë në interenet

FOTO/ Vdes nga torturat studenti 21-vjeçar, kritikoi qeverinë në interenet

17:13, 10/10/2019

Mediat raportojnë vdekjen e një student në Bangladesh, pasi u rrah për më shumë se 4 orë para se të vdiste.

Zëvendës komisari i policisë së Dhaka, Munstasirul Islam konfirmoi se studenti ishte rrahur për vdekje.

Abrar Faha 21-vjeç, kritikoi qeverinë në internet. Studentët thonë se Abrar Fahad u mor nga dhoma e tij rreth orës lokale 20:00.

Mjeku që kreu autopsinë e 21-vjeçarit, tregoi për BBC se ai kishte mavijosje të rënda në trup.

21-vjeçari Fahad, studioi në Universitetin e Inxhinierisë së Dhaka në Bangladesh.

Disa të rinj nga grupi rinor Bangladesh Chhatra League (BCL), që mbështet partinë në qeveri Awami League, u arrestuan në lidhje me vdekjen e të riut.

BCL është akuzuar gjerësisht për torturimin dhe zhvatjeve e studentëve.

Deri tani janë arrestuar 13 persona ndërsa 6 të tjerë të dyshuar janë në kërkim. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco