VIDEO/ Banorët tërheqin zvarrë në rrugë kryetarin e komunës, nuk mbajti premtimin

VIDEO/ Banorët tërheqin zvarrë në rrugë kryetarin e komunës, nuk mbajti premtimin

21:54, 09/10/2019

Në Meksikë, kryetari i një komune është lidhur mbrapa një makine nga banorët e zemëruar dhe është tërhequr zvarrë nëpër fshat.

Ishte sulmi i dytë nga fermerët që kërkuan që ai të përmbushë premtimin e tij për fushatën për të riparuar një rrugë lokale.

Njëmbëdhjetë njerëz janë arrestuar në jug të Meksikës pasi kryetari i komunës të tyre u mor nga zyra e tij, u lidh me një kamion dhe u tërhoq zvarrë nëpër rrugë.

Policia ndërhyri për të liruar kryetarin e komunës Jorge Luis Escandón Hernández, i cili raportohet se nuk pësoi lëndime të mëdha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco