VIDEO/ Krimi i rëndë, si u vranë dy karabinierët në një komisariat në Itali

VIDEO/ Krimi i rëndë, si u vranë dy karabinierët në një komisariat në Itali

09:15, 08/10/2019

Autoritetet italiane vendosën të bënin publike pamjet e kamerave të sigurisë ku Alejandro Meran, vrasësi i dy policëve Matteo Demenego dhe Pierluigi Rotta, ndërsa qëlloi me armë zjarri brenda ambienteve të komisariatit të Triestes.

Ai shihet ndërsa plagos rojen e turnit, e pastaj goditet edhe vetë, dhe tenton të largohet me vrap, madje arrin të dalë jashtë ku përpiqet të vjedhë një makinë, e hap zjarr sërish kundër 7 agjentëve, përpara se të kuptojë që nuk ka rrugëdalje, e të dorëzohet.

Meran lëviz si i çmendur, dhe për këtë Prokuroria Publike njoftoi se do të kërkojë një ekzaminim psikiatrik të amerikano-jugorit  i cili aktualisht është nxjerrë nga spitali e është dërguar në burgun “Ernesto Mari” në Trieste.

ImageImageImageImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco