Shpërthen benzinato në Kamboxhia, plagosën rëndë 15 persona mes tyre dhe dy shtetase të huaja

Shpërthen benzinato në Kamboxhia, plagosën rëndë 15 persona mes tyre dhe dy shtetase të huaja

12:17, 19/08/2019

Të mërkurën e kaluar, Zoe Eleftheriou, 22 vjeç nga Medway Kent dhe Abigail Alexander 18 vjeç, nga Miamisburg Ohio, u goditën nga shpërthimi i një stacioni benzine, ndërsa po i hipnin një motori së bashku në Siem Reap. 

Pamjet e Dashcam-it nga një makinë aty pranë, tregojnë se si stacioni i benzinës shpërtheu në flakë kur një kamion cisternë që transportonte 440 litra karburant u ndez gjatë dërgimit të karburantit në një rezervuar depozitimi, duke plagosur 13 persona. 

Mësuesja britanike, 22 vjeç dhe kolegia e saj amerikan, 18 vjeç, janë plagosur rëndë dhe kanë mbetur me djegie të rënda kur një stacioni benzine i paligjshëm, shpërthen ndërsa ato kalojnë me një motor në Kamboxhia.

Të dy gratë pësuan djegie të rënda dhe familjet e tyre po përballen me faturat mjekësore në rritje ndërsa policia po gjurmon pronarët e stacionit të benzinës ilegale, e cila papritmas shpërtheu.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco