Një engjëll i verbuar, pasojë e një sulmi ajror në Siri

Një engjëll i verbuar, pasojë e një sulmi ajror në Siri

08:37, 19/08/2019

Lufta sjellë me vete shumë fatkeqësi dhe tragjedi nga më të ndryshmet. Siria është një nga shtetet ku vitet e fundit nuk kanë munguar këto pasoja.

Më poshtë do shohim sesi ka shpëtuar mrekullisht një fëmijë 3- vjeçar, nga një sulm ajror në vitin 2018 në Siri, siç transmeton BBC.

Xhouma dhe familja e tij ishin duke ikur nga shtëpia e tyre në Siri në vitin 2018, kur një sulm ajror goditi autobusin ku ndodheshin.

Fytyra e djalit të vogël u plagos rëndë dhe mbeti plotësisht i verbër. Ai ishte vetëm tre vjeç në atë kohë.

Familja tani jeton në Libanin fqinj dhe lejoi Eloise Alanna të BBC-së që t'i filmonte ata në shtëpinë e tyre të përkohshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco