Lajmi i fundit

‘Foltorja’ e New Jersey/ Kokalari zbulon pjesëmarrjen e përfaqësuesit të Republikanëve amerikanë

FOTO/ U martua një muaj më parë, ja polici 28-vjeçar që humbi jetën në krye të detyrës

FOTO/ U martua një muaj më parë, ja polici 28-vjeçar që humbi jetën në krye të detyrës

22:26, 17/08/2019
A+ Aa A-

Ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike një polic në krye të detyrës, pasi po ndiqte disa hajdutë që po largoheshin me furgon.

Ndërsa po tentonte të ndalte mjetin me të cilin po udhëtonin grabitësit, polici u tërhoq zvarrë prej furgonit dhe më pas u godit nga një makinë policie e cila ishte njoftuar gjithashtu për ngjarjen dhe ishte vënë në ndjekje.

Quhet Andrew Harper, 28 vjeç, polici që vdiq tragjikisht në krye të detyrës në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Vjedhja kishte ndodhur në Sulhamstead.

Më e rëndë akoma është se ai ishte martuar me të fejuarën e tij Lissie Beckett, 28 vjece, vetëm katër javë më parë.

Kolegu i tij që u ndodh në vendngjarje thërriste “‘rri me mua, rri me mua, vazhdo të marrësh frymë’,” tha një dëshmitar për “The Times”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco