VIDEO/ Shpërthen zjarri në hotel, 8 të vdekur në Ukrainë

VIDEO/ Shpërthen zjarri në hotel, 8 të vdekur në Ukrainë

21:21, 17/08/2019

Tetë persona kanë vdekur pas shpërthimit të një zjarri në një hotel në Odesa, njoftoi shërbimi ukrainas për emergjenca.

“Tetë persona kanë vdekur nga zjarri dhe dhjetë të tjerë janë shpëtuar”, tha shërbimi për emergjenca.

Zjarri shpërtheu pak pas mesnatës së 17 gushtit, njoftuan autoritetet.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit dhe shërbimi për emergjenca nuk ka treguar se sa persona gjendeshin në hotel në momentin e shpërthimit të zjarrit.

Hoteli ku ndodhi zjarri, Tokyo Star, ka 273 dhoma.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco