PAMJE TË FRIKSHME/ Shiu merr gjithçka para në Stamboll, një i vdekur deri tani

PAMJE TË FRIKSHME/ Shiu merr gjithçka para në Stamboll, një i vdekur deri tani

18:18, 17/08/2019

Reshje të dendura shiu kanë mbërthyer Stambollin, ku sipas autoriteteve turke, raportohet edhe për një të vdekur.

Shiu filloi herët në pjesë të Stambollit në mëngjes herët dhe po tensionohej rreth mesditës.  

Pamjet nga pjesë të Pazarit të Madh tregojnë dyqanxhinjtë, me ujë që arrin deri tek kyçin e këmbës, duke nxjerrë ujë nga dyqanet dhe korridoret e tyre. Ajo tregon gjithashtu ujin që del nga një vrimë në mur brenda tregut, si dhe një pus që mbeti i hapur për të thithur ujin. 

Shumë rrugë në Stamboll, përfshirë seksione të plazheve të Bakirkiyoi dhe një pjesë të autostradave kryesore të qytetit janë përmbytur gjithashtu, tha Qendra Koordinuese e Menaxhimit të Fatkeqësive Komunale të Stambollit (AKOM).  

Planet e transmetuara nga mediat turke tregojnë qindra libra dhe produkte që notojnë në ujë ndërsa dyqanxhinjtë përpiqen të arrijnë në bel për të pastruar zonën. 

Sipas mediave vendase, 114 kg shi për metër katror ra në zonën Fatih, ku ndodhet Pazari i Madh, si dhe zonat Unkapani dhe Eminonu.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco