VIDEO/ E pazakontë! Australia pushtohet nga dëbora

VIDEO/ E pazakontë! Australia pushtohet nga dëbora

21:32, 12/08/2019

Teksa e gjithë Evropa, përfshirë dhe Shqipërinë, po kalojnë një valë të nxehti ekstrem, Australia është mbuluar sot nga dëbora.

Siç shihet në videon e publikuar nga “Zëri i Amerikës”, dëbora e dendur ka “pushtuar” Australinë juglindore, duke shënuar dhe një rënie ekstreme temperaturash në thuajse të gjithë vendin.

Shteti-kontinent njihet për temperaturat e larta dhe reshjet e dëborës në këtë stinë janë një fenomen i pazakontë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco