Katër fëmijë pushtojnë mediat ndërkombëtare: Nganë 900 km makinën e vjedhur!

Katër fëmijë pushtojnë mediat ndërkombëtare: Nganë 900 km makinën e vjedhur!

08:47, 16/07/2019

Katër fëmijë të moshës 10-14-vjeç udhëtuan bënë 900 kilometra me një makinë të vjedhur në Australi, njoftoi policia australiane. Zyrtarët shpjeguan se tre djem dhe një vajzë u gjetën dje në Grafton, pasi u larguan nga Greysmere më parë këtë javë.

Siç raportoi një nga djemtë, ai iu la një mesazh prindërve të tij duke u thënë atyre se po largoheshin, njofton albinfo.ch.

Fëmijët vodhën një makinë nga njëri prej prindërve të tyre, dhe morën para dhe shkopinj peshkimi.

Pas 140 kilometrash ngasje, ata u ndalën në stacionin e gazit në qytetin e Banana dhe vodhën karburant.

“Ai mezi arriti dritaren”, deklaroi një punonjës pompash, duke folur për njërin nga fëmijët e përfshirë në këtë vjedhje.

Automjeti u vëzhgua pastaj në Grafton. Fëmijët u mbyllën në makinë dhe policia përdori një shkop për të thyer xhamat, duke i arrestuar ata më pas

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco