Çahet toka në Itali, kamioni bie brenda

Çahet toka në Itali, kamioni bie brenda

11:21, 01/07/2019
A+ Aa A-

Imazhe të pabesueshme si në një film fanta-shkencor janë verifikuar në territorin e provincës së Napolit. 

Një gropë e madhe dhe e thellë disa dhjetra metra është hapur në rrugën pranë katedrales San Mauro në komunë Casoria në provincën e Napolit. 

Një kamion që transportonte plehra urbane është rrëzuar brenda saj. 

Skuadrat e zjarrëfikësve kanë shpëtuar drejtuesin e kamionit i cili aktualisht ndodhet në spitalin e zonës ku po merr kurimin mjekësor. 

Banorët kanë rrëfyer se në këtë zonë dëgjohej një erë e fortë gazi.

Ndërtesave përreth u është ndërprerë furnizimi me gaz e energji elektrike. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco