Parandalohet sulm ndaj ambasadës amerikane në Bruksel

Parandalohet sulm ndaj ambasadës amerikane në Bruksel

08:46, 25/06/2019

Një belg i dyshuar se kërkonte të kryente një sulm kundër ambasadës Amerikane në Bruksel u arrestua dje, njoftoi prokuroria federale belge.

“I dyshuari u dënua dhe është nën arrest për tentativën për atentat në një kontekst terrorist dhe për përgatitjen e një sulmi terroriste”, thekson i njëjti burim, duke konfirmuar një informacion të dalë më herët në median belge.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco