U zhduk 16 vite më parë, mësuesi gjendet i groposur poshtë shkollës

U zhduk 16 vite më parë, mësuesi gjendet i groposur poshtë shkollës

17:27, 22/06/2019

Eshtrat e një mësuesi, i cili u zhduk prej më shumë se 16 vjet më parë në Kinë, janë gjetur të varrosura nën shkollën ku ka punuar, thonë zyrtarët.

Sipas mediave të huaja, Deng Shiping kishte refuzuar të miratonte një objekt të ri sportiv sepse ai mendonte se ishte ndërtuar keq.

Një burrë, që thuhet se ishte përfshirë në ndërtimin e vendit, ka pranuar vrasjen dhe varrosjen e Deng në janar 2003, thotë policia. Gjithashtu janë arrestuar edhe gjashtë burra të tjerë që dyshohet se kishin dorë në vrasjen e mësuesit.

Eshtrat e z. Deng u zbuluan nën shkollën ku ai punonte të enjten, thanë zyrtarët në qytetin qendror të Huaihua.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco