VIDEO/ E pazakontë! Angela Merkel dridhet kokë e këmbë gjatë paradës

VIDEO/ E pazakontë! Angela Merkel dridhet kokë e këmbë gjatë paradës

12:56, 19/06/2019

Angela Merkel, kancelarja gjermane, ia ka vënë fajin dehidratimit për momentin kur ajo u drodh fort nën diellin e nxehtë të Berlinit ndërsa i uronte mirëseardhjen, presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy.

Ndërkohë që banda ushtarake lujti himnet kombëtare të të dy vendeve, trupin e kancelares e përfshiu një dridhje e fuqishme shumë e dukshme dhe ajo shtrëgnoi fort buzët, për të kontrolluar veten.

Megjithatë, ajo u përgjgij hapur kur u pyet më vonë nga gazetarët për gjendjen e saj shëndetësore gjatë pritjes në tapetin e kuq të Zelenskiy. “Që atëherë kam pirë sëpaku tre gota ujë, për të cilat me sa duket kisha nevojë dhe tani po bëhem mirë,” tha ajo në një konferencë shtypi/ar.sh/SYRI..NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco