VIDEO/ Britania goditet nga 41,000 rrufe brenda natës, ndërpritet energjia elektrike

VIDEO/ Britania goditet nga 41,000 rrufe brenda natës, ndërpritet energjia elektrike

11:41, 19/06/2019

Dhjetëra mijëra sulme rrufeja goditën Britaninë brenda natës pasi shiu dhe stuhitë e rrëmbyera goditën pjesë të vendit me mot të ashpër që vazhdonin të shkaktojnë kaos.

Shtëpitë mbetën pa energji dhe rrugët u përmbytën në pjesë të Lindjes dhe Jugut, ndërsa fshati Kent i Lenham hasi në reshje të dendura shiu gjatë natës.

Ishin 41.500 rrufe në brigjet e Kentit, në drejtim të Lindjes së Veriut, mbrëmë, duke përfshirë edhe retë e frikshme ndërkohë që kishte stuhi të fikshme dhe re tornadosh në qiell, shkruan, Daily Mail. 

Fotot kapën vetëtima spektakolare në qiell mbi Lindjen e Jugut, ndërsa Njësia e Policisë së Rrugëve të Policisë Kent tha se vetëtimat ishin 'shumë aktive'. Eastbourne në East Sussex pa rreth 1.000 sulme rrufesh në një orë.

Skuadra e policisë në Rrugët e Sussex e përshkroi atë si një 'stuhi elektrike spektakolare', por paralajmëroi për 'përmbytjet e rëndësishme' në A27 dhe A259 midis Lewes dhe Hastings, duke shtuar: 'Shkurtimet e energjisë gjithashtu do të jenë prezente dhe kjo për shkak të kushteve të frikshme të motit’./SYRI.NET/ 

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco