VIDEO/ Mbajti në stomak gërshërët për 23 vite, shpëton mrekullisht

VIDEO/ Mbajti në stomak gërshërët për 23 vite, shpëton mrekullisht

14:46, 18/06/2019

Një grua ka folur për tmerrin e përjetuar kur ka gjetur në barkun e saj një palë gërshërë të cilat i mbante brenda prej 23 vitesh qëkurse kishte bërë një operacion me prerje çezariane.

Ezeta Gobeeva, 62 vjeçe, ka përjetuar vite të tëra dhimbje akute dhe nuk ka vepruar duke bërë një vizitë tek mjekët duke menduar se bëhej fjalë për diçka të zakonshme dhe kalimtare.

Gruaja bëri një operacion çezarian në vitin 1996, dhe mermeri kirurgjik dhe prej atëherë nuk ka bërë më kurrë një vizitë tek mjekët.

Zonja Gobeeva nga rajoni i Ossetisë së Veriut tha se më në fund mendoi të bëjë një grafi për shkak të dhimbjeve të saj të vazhdueshme dhe mjekët janë shokuar kur në barkun e saj gjetën një palë gërshërë. Fatmirësisht ajo i shpëtoi vdekjes për shkak të tyre se edhe mund të shkonte shumë më keq.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco