Mesha e parë pas djegies së Notre Dame, priftërinjtë mbajnë kaska

Mesha e parë pas djegies së Notre Dame, priftërinjtë mbajnë kaska

10:55, 16/06/2019
A+ Aa A-

Këto ditë është mbajtur mesha e parë në Notre Dame që nga shkatërrimi i saj në muajin prill nga zjarri masiv.

Ngjarja u bë e madhe në të gjithë botën dhe o shqetësoi admiruesit e saj në mbarë botën për vetë vlerat që mbart duke qenë një ndërtesë 800 vjeçare.

Zjarrfikësit arritën të ruanin strukturën dhe pjesën më të madhe të brendësisë së saj dhe në këtë mënyrë disa priftërinj kanë mbajtur meshën e parë prej kohës kur kjo kishë thuajse u shkatërrua plotësisht por për arsye sigurie ata vendosën kaska mbrojtëse.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco