Flota e Dytë Amerikane, gati për stërvitjen ndërkombëtare me 11 mijë trupa

Flota e Dytë Amerikane, gati për stërvitjen ndërkombëtare me 11 mijë trupa

10:12, 15/06/2019

Flota e Dytë e Shteteve të Bashkuara është duke u përgatitur për stërvitjen vjetore të përbashkët ndërkombëtare BALTOPS 2019, e cila përfshin 11,000 trupa nga forcat detare, këmbësore dhe ajrore.

Ndiqni Commander, U.S. 2nd Fleet dhe U.S. Mission to NATO për të parë se si aleatët e NATO-s bashkëpunojnë mes tyre dhe u përgjigjen çdo rreziku.

Image

ImageImage

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco