Kontrabandë me pijet alkoolike, arrestohen 20 persona në Itali

Kontrabandë me pijet alkoolike, arrestohen 20 persona në Itali

15:15, 12/06/2019

Policia italiane shkatërroi një rrjet të madh kontrabandues në Britaninë e Madhe sot, që vepronte në 17 vende të BE dhe në atë rast u arrestuan 20 vetë.

Policia në Udine tha se aksioni u krye në shtatë rajone italiane, raporton Ansa.

Personat e arrestuar kanë qenë anëtarë të bandës për vite të tëra, të cilët kanë shitur rreth 180 milionë litra alkool të kontrabanduar, duke dëmtuar administratën tatimore me 80 milionë euro.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco