VIDEO/ 16 sekonda dhe ndërtesa 21 katëshe ‘zhduket’

VIDEO/ 16 sekonda dhe ndërtesa 21 katëshe ‘zhduket’

12:04, 04/06/2019

U deshën vetëm 16 sekonda për të rrëzuar 16,000 ton çeliku, pasi ish-selia e kompanisë së Bethlehem Steel u shkatërrua të dielën.

Struktura 21-katëshe në Pensilvani u hap në vitin 1972, por ishte jashtë çdo përdorimi për 12 vite ndaj edhe u ndërmor vendimi për shembjen e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco