FOTO/ Shpërthimi me bombë që la 13 të plagosur në Lyon, ja personi i dyshuar

FOTO/ Shpërthimi me bombë që la 13 të plagosur në Lyon, ja personi i dyshuar

21:58, 24/05/2019

Qyteti i Lyonit në Francë u trondit pasditen e sotme pas një bombë shpërtheu duke plagosur 13 persona, mes tyre edhe një vajzë 8-vjeçare.

Mediat franceze dhe ata botërore kanë publikuar fotot, që tregojnë njeriun që dyshohet se ka shkaktuar sulmin e përgjakshëm.

Mediat franceze kanë shpërndarë fotografinë e njeriut që dyshohet se ka kryer sulmin dhe siç duket, ai është një njeri me ngjyrë.

Autoritetet janë duke punuar për ta identifikuar atë.

Një shpërthim masiv u dëgjua pak pas orës 17:30, pasi një burrë në një biçikletë u pa duke vendosur një qese në tokë. Policia ka vërejtur me kujdes pamjet, ku shfaqet i dyshuari si terrorist.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco