FOTO/ Shpërthim me bombë në Lyon, 8 të plagosur

FOTO/ Shpërthim me bombë në Lyon, 8 të plagosur

18:55, 24/05/2019

Të paktën 8 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi në Lyon të Francës.

Sipas asaj që raporton Euronews, shkak ka qenë një valixhe bombë.

Ngjarja ka ndodhur në ora 17:40, në kryqëzimin mes rrugëve Victor Hugo dhe Sala.

Asnjë prej të plagosurve nuk është në rrezik për jetën, ndërkohë forcat ligjzbatuese franceze kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco