Ushtrisë i zihet pritrë nga një grup terrorist, 17 të vdekur dhe 11 të zhdukur

Ushtrisë i zihet pritrë nga një grup terrorist, 17 të vdekur dhe 11 të zhdukur

06:55, 16/05/2019

Së paku 17 ushtarë janë vrarë në Nigeri dhe 11 të tjerë janë zhdukur, në një pritë që iu është bërë atyre shumë pranë kufirit shtetëror.

Zëdhënësi i qeverisë nigeriane Abdourahamane Zakaria tha se sulmi ndodhi të martën në afërsi të qytetit Tongo Tongo. Në këtë vendbanim rural nigerian ka ndodhur më herët një sulm i përgjakshëm, ku përpos ushtarëve nigerianë, u ekzekutuan edhe ushtarë amerikanë.

Në atë kohë, më 2017, sulmin e mori përsipër grupimi terrorist ISIS.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco