Ishte e fshehur në kanaçe, kapen 160 kg heroinë

Ishte e fshehur në kanaçe, kapen 160 kg heroinë

06:41, 16/05/2019

Policia turke ka konfiskuar rreth 163 kilogramë heroinë në provincën lindore Van, të mërkurën bëri të ditur se shërbimi lokal i sigurisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Heroina u zbulua në kanaçe të vajit mineral nga njësia policore për luftë kundër narkotikëve, teksa kontrollonin një depo në rrethin Tusba, theksohet në njoftimin policor.

Më tej thuhet se heroina ka qenë e paketuar në 602 kanaçe dhe gati për transport në vendet perëndimore. Dy persona u arrestuan për trafik droge.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco