Nxjerr online në shitje 2130 topa golfi të vjedhura i hapen telashe me policinë

Nxjerr online në shitje 2130 topa golfi të vjedhura i hapen telashe me policinë

13:29, 15/05/2019

Edhe në fushën e golfit nuk mungon dinakëria dhe djallëzia e njerëzve: në Biella një burrë u denoncua për akuzën e shitjes së topave të golfit të vjedhur nga dy klube të ndryshme dhe nuk ka bërë gjë tjetër veçse i ka bërë ‘gropën’ vetes sepse i ka nxjerrë ato në shitje online, shkruan Tgcom24.

Dhe çfarë ka bërë? Ka krijuar një biznes prej 2400 eurosh...

Incidenti ndodhi në Biella, Piemonte, më saktësisht në Cerrione. Sipas policisë së Salussolës, një burrë 58-vjeçar nga zona kishte në zotërim topa golfi "të ngjashme" me ato të përdorura në klubin ‘Il Mulino’ dhe në ‘Tenuta’.

Dhe nuk bëhet fjalë për një numër të vogël përkundrazi ai kishte vjedhur plot 2130 topa golfi të cilët u dalluan menjëhere nga punonjësit e këtyre fushave.Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco