FOTO-VIDEO/ Hamilton i dërgon makinën dhe trofeun e F1 tfiozit 5-vjeçar me kancer

FOTO-VIDEO/ Hamilton i dërgon makinën dhe trofeun e F1 tfiozit 5-vjeçar me kancer

12:24, 14/05/2019

Lewis Hamilton i dërgoi një falënderim të madh një vogëlushi të sëmurë pas frymëzimit për fitoren e tij në Spanjë, shkruan sot The Sun. 

Pasi Hamilton mori flamurin e kontrollit në Barcelonë për t'u rikthyer në krye të kampionatit, ai falënderoi Harry Shaw, pesë vjeç, i cili po vdes nga kanceri. Hamilton ia dedikoi fitoren djalit, i cili i kishte dërguar atij një mesazh për fat të mirë para garës, dhe pastaj vendosi ta falënderojë atë duke parkuar një makinë F1 në oborrin e shtëpisë së tij!

Stafi i Mercedes ishte prekur aq shumë nga lufta e Harryt të vogël, sa ata rregulluan një nga makinat e vjetra të Hamilton dhe e dërguan atë në shtëpinë e tij në Merstham, Surrey, së bashku me trofeun fitues nga Spanja.

LUFTA E FAMILJES SHAW

Prindërit e Harry, Charlotte dhe James, kanë ngritur një fond për të mbledhur para për kërkime për sëmundjen dhe kurimin e djalit të tyre i cili po lufton me vdekjen prej 9 muajsh. 

Harry u diagnostikua me kancer më 2 gusht 2018, kur një skanim në një gungë të vogël tregoi një tumor në madhësinë e një patate të madhe të pjekur.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco